پرش به محتوا

نشانه صعودی: خروج بیش از ۷۰۰میلیون دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس در روز گذشته

نشانه صعودی: خروج بیش از ۷۰۰میلیون دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس در روز گذشته

نشانه صعودی: خروج بیش از ۷۰۰میلیون دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس در روز گذشته

به‌طور معمول،‌ پایان بازار نزولی زمان‌بر است، شکل‌ گیری کف قیمت به‌ کندی انجام می‌شود و ترس و ناامیدی معامله‌گران می‌تواند ماه‌ها ادامه داشته باشد. با این حال، برخی از تحلیلگران از منظر تاریخی، خروج حجم قابل‌ توجهی بیت کوین از صرافی‌ها و ورود سرمایه‌گذاران بزرگ را به دوره انباشتن، نشانه‌ای مهم از اغاز روند صعودی بازار می‌دانند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های کریپتوکوانت نشان می‌دهد که روز سه‌شنبه ۱۸ اکتبر ۲۶ مهر نزدیک به ۴۰٬۰۰۰ بیت کوین (به‌طور خالص) از کوین بیس، یکی از صرافی‌های محبوب بین سرمایه‌گذاران سازمانی خارج شده است.

این برداشت بیت کوین، بیشترین حجم سرمایه خارج‌ شده در میان صرافی‌ های ارز دیجیتال از زمان سقوط بزرگ بازار در ژوئن (خرداد) امسال، دومین ریزش بزرگ تاریخی آن، بوده است.

داده‌های شاخص «جابه‌جایی خالص بیت کوین صرافی‌ها» نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال برداشت دارایی‌های خود از صرافی‌ها و تغییر از دوره فروش به دوره انباشت هستند.

نشانه صعودی: خروج بیش از ۷۰۰میلیون دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس در روز گذشته

نمودار جابه‌جایی خالص بیت کوین صرافی‌ها (برای مشاهده شاخص در ارزویژن روی تصویر کلیک کنید).

به‌ گفته مارتن رجترشات (Maarten Regterschot)، تحلیلگری در کریپتوکوانت، ارزش بیت کوین‌های برداشت‌شده در روز سه‌شنبه بیش از ۷۰۰میلیون دلار با تراکنش‌هایی در دسته‌های ۱۲۲ بیت کوینی بوده. به‌ عقیده او این الگو آشناست که در طول دوره صعودی سال ۲۰۲۱ چندین‌ بار تکرار شده است.

رجترشات در ادامه گفته: که این تراکنش‌ها احتمالاً به‌ شکل معاملات خارج از صرافی (OTC) انجام شده و بنابراین امکان دارد روی قیمت بیت کوین تأثیری نداشته باشند.

بیت کوین در روز سه‌شنبه با ریزش ۱.۵درصدی نسبت به روز قبل خود، در قیمت ۱۹٬۲۳۳ دلار معامله می‌شد. قیمت اتریوم نیز با ریزش ۱.۷درصدی در مدت مشابه به ۱٬۳۰۱ دلار رسید. هر دو دارایی در طول یک ماه گذشته در محدوده‌ای باریک و با نوسان‌های کوچک در حرکت بوده‌اند.

در حالی که نرخ هم‌ بستگی بیت کوین و بازار سهام نسبت به اوج تاریخی خود در ماه گذشته کاهش یافته، این هم‌ بستگی هنوز هم در نزدیکی اوج خود قرار دارد. در نتیجه، قیمت بین کوین همچنان عمدتاً تحت‌ تأثیر عوامل اقتصاد کلان مثل انتشار داده‌های کلیدی اقتصادی (نرخ تورم) و سیاست‌ های پولی بانک مرکزی آمریکاست. البته که پایین‌ بودن غیرعادی نوسان قیمت بیت کوین، در روزهای اخیر مورد توجه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

کلارا مدالی (Clara Medalie)، مدیر بخش تحقیقات در مجموعه کایکو (Kaiko)، بیان کرده:

بیت کوین از اوایل ژوئن (خرداد) تا الان هیچ حرکت قابل‌ توجهی نداشته است و قیمت‌ در بازه‌ای کوچک‌تر از قبل نوسان می‌کند. با توجه به سطح پایین فعلی قیمت بیت کوین، حجم معاملات از زمان ثبت اوج قیمت در سال گذشته، نسبتاً انعطاف‌پذیر باقی مانده است. برخلاف کاهش روز افزون نوسانات در سپتامبر (شهریور)، حجم معاملات به شکل اشکار کاهش نیافته است.

از سوی دیگر، شاخص‌های اصلی بازار سهام در صبح روز سه‌شنبه صعودی بودند. طبق گزارش فکت‌سِت (FactSet)، عملکرد سهام شرکت‌های فعال در ارزهای دیجیتال در این روز عمدتاً مثبت بوده‌ است. البته به‌ استثنای بانک سیلورگیت (Silvergate) که درآمدش در میان بی‌ علاقگی اخیر سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال در روز سه‌شنبه ضعیف‌تر از حد انتظار بود.

لینک خبر: ارزدیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویندزور 30 دلاری رایگان