پرش به محتوا

کاهش قیمت سکه امامی به کانال ۱۳ میلیون تومانی/ قیمت طلا و سکه، یکشنبه ،۶ شهریور ۱۴۰۱

کاهش قیمت سکه امامی به کانال ۱۳ میلیون تومانی/ قیمت طلا و سکه، یکشنبه ،۶ شهریور ۱۴۰۱

کاهش قیمت سکه امامی به کانال ۱۳ میلیون تومانی/ قیمت طلا و سکه، دوشنبه ، ۷ شهریور ۱۴۰۱

قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱، روند پرنوسانی داشت. در این میان ، سکه امامی به کانال ۱۳ میلیون تومانی برگشته است. اخبار و سیگنال‌ های موثر بر بازار را بخوانید.

به گزارش تجارت‌ نیوز، طلا و سکه امروز در بازارهای مختلف تغییراتی داشتند. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران ، قیمت طلا را در حین تنظیم این خبر کاهشی اعلام کرده است. هر گرم طلای ۱۸عیار اکنون یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۳۶۹ تومان داد و ستد می‌شود. این رقم حدود هزار تومان کمتر از روز گذشته است.

قیمت سکه طرح جدید نیز در این حین روند افزایشی دارد و به قیمت ۱۳ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ نسبت به روز گذشته، حدود ۷۰ هزار کمتر است. روز گذشته سکه افزایشی بود و به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز رسید. در ادامه نسبت به رقم های صبح، کاهشی شد اما همچنان در مقایسه با روز قبل از آن، صعودی بود. به گونه ‌ای که در کانال ۱۴ میلیون تومانی ثابت ماند.

اما قیمت سکه طرح قدیم اکنون روند صعودی دارد و به ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. این رقم حدود ۲۰ هزار تومان بیشتر از روز گذشته همین ساعت است. روز گذشته نیز سکه بهار آزادی روند صعودی داشت و به ۱۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان نیز رسیده بود.

بازگشت سکه بهار آزادی به کانال ۱۳ میلیون تومانی

اما شبکه اطلاع‌ رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت هر گرم طلا را در حین تنظیم این گزارش، افزایشی و یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده است. حدود ۱۴۰۰ هزار تومان بیشتر از روز گذشته. روز گذشته، طلا بر خلاف سکه روند کاهشی داشت. اما در برخی ساعات به حدود یک میلیون و ۲۷۷ هزار تومان نیز رسید.

در مقابل، این منبع قیمت تک‌ فروشی سکه طرح جدید (امامی) را در حین تنظیم این خبر نزولی و ۱۳ میلیون و ۹۱۹ هزار تومان اعلام کرده است. این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۱۲۳ هزار تومان کمتر است. روز گذشته سکه امامی روند افزایشی داشت و به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هم رسید. البته در ادامه روند آن برعکس و کاهشی شد. البته همچنان نسبت به دو روز قبل آن، صعودی بود.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در حین تنظیم این خبر کاهشی است و ۱۳ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان معامله می‌شود. این رقم ۵۲ هزار تومان از دو روز گذشته کمتر است. سکه بهار آزادی نیز روز گذشته افزایشی بود؛ هر چند همان روند سکه امامی را تجربه کرد.

اما ارزش اونس جهانی در حین تنظیم این خبر، کاهشی و ۱,۷۳۸ دلار اعلام شده است.

سیگنال‌های موثر بر قیمت طلا و سکه

آخرین تغیرات دلار در بازار ایران، هرات و سلیمانیه

به گزارش تجارت‌ نیوز، در مدت اخیر بازارهای مالی، از جمله طلا و سکه تحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار داشتند. بازارهای مالی در ایران به ویژه قیمت دلار معمولا به اخبار سیاسی به ویژه در مورد مذاکرات هسته ای حساس بوده‌.

دلار امروز در بازار آزاد بر اساس گفته ی بعضی کانال‌های تلگرامی، جریان کاهشی داشت و به حدود ۲۹,۶۳۰ تومان رسید. دو روز گذشته دلار بار دیگر به کانال ۳۰ هزار تومانی وارد شده بود. اما در ادامه روند آن برعکس شد و دوباره به کانال ۲۹ هزار تومانی برگشت. کف و سقف قیمت ارز آمریکایی در روز شنبه، ۲۹,۷۲۰ و ۳۰,۲۰۰ بود.

امروز هم دلار روند کاهشی داشت. معاملات نقدی ارز آمریکایی با نرخ حدود ۲۹,۷۵۰ تومان شروع شد. اما در ادامه به ۲۹۶۰۰ تومان نیز رسید. آخرین نرخ‌ های معاملات نقدی حدود ۲۹,۶۳۰ تومان بود. همین تغییرات در معاملات غیرقانونی فردایی نیز دیده می‌‌شد. اما در ساعات اخیر روند این معالات افزایشی شده، هر چند هنوز به کانال ۳۰ هزار تومان نرسیده است.

دلار توافقی نیز در کانال ۲۸ هزار تومانی نوسان دارد و اندکی کاهشی است. همچنین دلار هرات در کانال ۲۹ هزار تومان روند کاهشی داشت اما در ادامه ، صعودی شد.

دلار سلیمانیه که روز گذشته در کانال ۳۰ هزار تومان نوسانات داشت، امروز به کانال ۲۹ هزار تومان رفته و به ۲۹,۸۰۰ تا ۲۹,۸۵۰ تومان رسیده بود. اما در ادامه افزایشی شد و به حدود ۲۹,۹۷۰ تومان رسید. دلار فردایی سلیمانیه وارد کانال ۳۰ هزار تومان شده است.

اخبار نهایی برجام؛ خوش‌ بینی بورل

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت ‌وگو با روزنامه کرونن سَیتونگ در جواب به سوالی درباره سرنوشت مذاکرات احیای برجام و متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای حصول توافق نهایی اظهار کرد : من جواب آمریکا را دریافت کرده‌ام. اکنون ایران باید به آنها جواب بدهد. ما در این مذاکرات به لحظه حساس و سرنوشت‌ سازی رسیده‌ایم.

بورل در ادامه گفت: من خوش‌ بین هستم. این، آخرین میلی‌ مترهاست. (احیای برجام) جهان جای ایمن تری می شود.

تاریخ دقیق مشخص نیست

در عین حال، به نظر می‌رسد صحبت از تاریخ دقیق نهایی شدن نتیجه برجام هر روز سخت ‌تر از روز قبل می‌شود. تریتا پارسی، معاون اجرایی موسسه کوئینسی در گزارش تازه خود نوشته است که اکنون بی‌اعتمادی عمیقی هم در تهران و هم در دیگر پایتخت‌ های جهان در مورد توانایی واشنگتن برای حفظ توافقات بین‌المللی وجود دارد. رهبران سیاسی کنونی ایالات متحده و ایران نیز انگیزه ‌های داخلی کمی برای چشم‌ پوشی از دشمنی نسبت به هم دارند (اکوایران).

در عین حال، مهدی مطهرنیا، یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: روش فعلی که در آن آمریکا و ایران پاسخ ‌شان به پیش‌ نویس توافق را رد و بدل می‌کنند تفاوت زیادی با مذاکرات در وین ندارد در هر حال ایران و آمریکا مذاکره مستقیم ندارند و شاید این روش به لحاظ اینکه پاسخ مکتوب و مستند است و هزینه‌ها هم کم می‌شود، بهتر باشد (ایسنا).

سیگنال‌های سیاسی و شاخص ‌های کلان اقتصادی در بعد داخلی و بین‌المللی بر قیمت دلار، طلا و سکه اثر می گزارد.

لینک خبر: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *