پرش به محتوا

چه چیزی موجب تغییر قیمت طلا می‌شود

چه چیزی موجب تغییر قیمت طلا می‌شود ؟  پیش بینی قیمت طلا کار آسانی نیست. معاملات طلا در بازار جهانی انجام می‌شود و به همین دلیل تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی قرار می‌گیرد. و تشریح اینکه علت نوسان طلا چه بوده کار دشواری است . در این زمینه می‌توان گفت که تغییرات سیاسی نیز همانند تغییرات اقتصادی می‌تواند تاثیر بزرگی بر تغییر قیمت طلا داشته باشد.
با این وجود ، الگوهای مشخصی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانیم نوسان قیمت فلزات گرانبها را تحلیل کنیم. و در همین زمینه یکی از مهمترین دلایلی که می‌تواند موجب تغییرات در ارزش فلزات گرانبها شود سرمایه گذاری معامله‌گران بر روی این فلزات گرانبها می‌باشد.

چه چیزی موجب تغییر قیمت طلا می‌شود

چه چیزی موجب افزایش قیمت طلا می‌شود ؟

طلا یک دارایی شناخته شده می‌باشد و هزاران سال است که از آن به عنوان نماد ثروت استفاده می‌شود و این تاریخچه بیانگر این است که این فلز برخلاف دیگر دارایی‌ها دارای ارزش ذاتی و ملموس می‌باشد. همین به سرمایه‌گذاران این اطمینان را می‌دهد که برای محافظت از دارایی خود بر روی این فلز گرانبها سرمایه‌گذاری کنند.
این مورد در شرایط بحرانی یا بی ثباتی شدیدتر است. عملکرد ضعیف سیاسی و اقتصادی می‌تواند بر اعتماد سرمایه‌گذاران تاثیر بسزایی داشته باشد. در چنین شرایطی سرمایه‌گذاران به یک دارایی نگاه می‌کنند که بتوانند از ثروت خود محافظت کنند و بهترین گزینه که امکان اعتماد به آن وجود دارد طلا می‌باشد.

در طول تاریخ ، وقایع زیادی وجود داشته‌اند که تاییدی است بر آنچه گفته شد. به عنوان مثال بحران مالی سال 2008 که افزایش قیمت طلا تا سطح بیش از 1.150 پوند را برای هر اونس به همراه داشت. گرچه قیمت در سال‌های آینده کاهش پیدا کرد اما رویدادهای اخیر نشان داد که بحران های سیاسی اقتصادی و بی ثباتی می‌تواند موجب افزایش قیمت طلا شود.

 

چه چیزی موجب کاهش قیمت طلا می‌شود ؟

به همان طریقی که فلزات گرانبها از بحران یا بی ثباتی سود می‌برند ، قیمت طلا یا نقره هنگامی که سرمایه‌گذاران احساس امنیت بیشتری کنند ، کاهش می‌یابد. این افزایش امنیت در سرمایه‌گذاران میل به ریسک کردن را ایجاد می‌کند. هنگامی که همه چیز به خوبی پیش می‌رود ، سرمایه گذاران اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری برای سرمایه گذاری‌های دیگر دارند. و در نتیجه  “بازدهی بیشتر” به جای “امنیت در حفظ دارایی” مد نظر قرار می‌گیرد.

فایل PDF مطالب فوق :

قیمت : 5000 تومان

4 دیدگاه دربارهٔ «چه چیزی موجب تغییر قیمت طلا می‌شود»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویندزور 30 دلاری رایگان