تفاوت بازار گاوی و خرسی

بازار خرسی (Bearish)

در تجارت دو نوع ذهنیت متفاوت وجود دارد-خرسی (فروشندگان) و گاوی(خریداران). به بیان ساده، خرسی ها فکر می کنند همه چیز بدتر می شود (به عنوان مثال بازار نزولی) به همین دلیل اقدام به فروش می کنند و تمایل دارند زمانی که قیمت به سطح پایین رسید خرید خود را انجام دهند و از این اختلاف مبلغی را سود کرده باشند. برای مثال این سرمایه گذاران کالایی را دارند که قیمت آن 100 واحد می باشد و اکنون بر این باور هستند که قیمت آن کاهش می یابد آنها اقدام به فروش کالا کرده و زمانی که قیمت به 80 واحد رسید دوباره همان کالا را خریداری می کنند در این میان خرسی ها علاوه بر کالایی که در همان ابتدا داشته اند 20 واحد نیز سود کرده اند.

بازار گاوی (Bullish)

ذهنیت سرمایه گذاران در این بازار برخلاف سرمایه گذاران خرسی می باشد. آنها (گاوی ها) فکر می کنند که قیمت ها بالا می رود (بازار صعودی) و به همین دلیل وارد بازار می شوند و اقدام به خرید می کنند و زمانی که قیمت کالای خریداری شده به سطح بالاتری رسید آن را فروخته و از آن سود می برند.

لازم به ذکر است که چنین دیدگاه هایی در تجارت بر این است که قیمت ها در حال نوسان می باشند و مدام حرکتی به سمت بالا و پایین دارند.

ارزش و قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *