دوره آموزش معامله گری تریدلند

بهترین بروکر فارکس - تیر 1403

انتخاب بروکر مناسب گام اول برای شروع فعالیت در بازار فارکس می‌باشد و ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم ، شما می‌توانید با مقایسه بروکرها از نظر قابلیت اطمینان ، سابقه و کارمزد آنها را بررسی کنید تا بهترین بروکر فارکس را برای معاملات خود بیابید.

WM Markets (ویندزور)

WMMarkets-logo-300x150 (2) (1)

دسترسی به بیش از 200 نماد معاملاتی
امکان کپی تردینگ
رگوله: FSA , CySEC , JSC , FSC & CMA
بیش از 35 سال سابقه
پلتفرم : 
MT5 MT4 WebTrader 

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 200+

حداقل سپرده : 20$

نیاز به VPN : ندارد

آمارکتس

بروکر آمارکتس

دسترسی به بیش از 500 نماد معاملاتی
امکان کپی تردینگ
رگوله: FSA , MISA , FSC  
بیش از 16 سال سابقه
پلتفرم : MT5 MT4 WebTrader 

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 500+

حداقل سپرده : 100$

نیاز به VPN : ندارد

آلپاری

بروکر آلپاری

دسترسی به بیش از 100 نماد معاملاتی
رگوله: FSC  
بیش از 24 سال سابقه
پلتفرم : MT5 MT4 WebTrader 

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 100+

حداقل سپرده : 1$

نیاز به VPN : ندارد

لایت فایننس

بروکر لایت فایننس

دسترسی به بیش از 300 نماد معاملاتی
امکان کپی تردینگ
رگوله: CySec
بیش از 18 سال سابقه
پلتفرم : MT5 MT4  WebTrader cTrader 

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 300+

حداقل سپرده : 50$

نیاز به VPN : ندارد

ارانته

دسترسی به بیش از 150 نماد معاملاتی
امکان کپی تردینگ
رگوله:   FSA
بیش از 5 سال سابقه
پلتفرم : MT5 MT4  WebTrader cTrader

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 150+

حداقل سپرده : 50$

نیاز به VPN : دارد

یو اس جی اف ایکس

یو اس جی اف ایکس

دسترسی به بیش از 60 نماد معاملاتی
رگوله:   —-
بیش از 19 سال سابقه
پلتفرم : MT5 MT4  WebTrader

مشاهده توضیحات بیشتر 

نماد معاملاتی : 60+

حداقل سپرده : 20$

نیاز به VPN : دارد

انتخاب بروکر فارکس : آنچه باید بدانیم !

بازار مبادلات ارزی یا فارکس یکی از بازارهای مورد علاقه معامله گران با تجربه است. در این بازار معاملات مالی به روش OTC (Over The Counter) می‌باشد. که مکان فیزیکی ندارد و در یک شبکه بین بانکی ایجاد می‌گردد.
در این بازار نرخ مبادله ارزها مشخص می‌شود و تمام جنبه های مبادله ای خرید و فروش ارزها ، چه در قیمت تعیین شده و چه در قیمت فعلی امکان پذیر است. بروکر فارکس یک واسطه است که بستری را برای انجام معاملات به معامله گران ارائه می‌دهد. مبادله در این بازار شامل نمادهای دوتایی می‌باشد که به آنها جفت ارز می‌گویند.

ریسک معاملات فارکس

معاملات فارکس در کنار اینکه فرصت های سود آوری برای معامله گر ایجاد می‌کند اما ریسک هایی را شامل می‌شود. در این بازار شاهد نوسانات و تغییرات سریع قیمت هستیم که سرعت سود یا زیان را افزایش می‌دهد. و امکان استفاده از اهرم معاملاتی میزان سود یا زیان را بیشتر می‌کند. یکی دیگر از ریسک های این بازار  عوامل خارجی مانند رویدادهای ژئوپلیتیکی هستند که به طور غیرقابل پیش بینی بر حرکات بازار تأثیر می گذارد.
بروکرهای بدون رگوله و غیر قانونی نیز ریسک و خطر از دست رفتن سرمایه را بهمراه دارند. همچنین مسائل روانی مانند معاملات احساسی و عدم رعایت صحیح مدیریت سرمایه می‌تواند برای معامله گر ایجاد ضرر کند. و معامله گر باید این ریسک ها را توسط استراتژی مناسب مانند گذاشتن حدضرر یا انتخاب سبد معاملاتی، مدیریت کند و همچنین به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشد. درحالی که این بازار دارای پتانسیل بالایی می‌باشد آموزش ، مطالعه و تمرین در حساب دمو یکی از نیازهای حیاتی در این بازار است.
 

کار بروکر فارکس چیست ؟

یک بروکر یا کارگزار فارکس به عنوان یک واسطه عمل می کند و پلتفرم هایی را برای معامله گران فراهم کرده تا به بازار فارکس دسترسی داشته باشند. آنها سفارشات خرید و فروش را اجرا ، و با ارائه اهرم معاملاتی امکان ورود به معاملاتی که نیاز به سرمایه بزرگتر دارند را فراهم می‌کنند. به علاوه یک کارگزار فارکس خدماتی شامل پشتیبانی ، دسترسی به منابع آموزشی و ابزارهای مدیریت ریسک را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. آنها جهت امنیت و شفافیت فعالیت خود توسط نهادهای مالی رگوله دریافت می‌کند. و درآمد بروکرها از اسپرد و کامزد معاملات به دست می‌آید.

به طور کلی ، بروکرهای فارکس با آسان کردن معاملات ، ارائه پشتیبانی و ابزارهای معاملاتی به اجرا دستورات می‌پردازند و با دریافت رگوله و پایبندی به آن ، اطمینان را برای مشتریان فراهم می‌کنند.

آیا من به بروکر فارکس نیاز دارم ؟

قبل از اینکه از خودتون بپرسید بروکر فارکس نیاز دارید یا نه ، بهتر است با سوال دیگری شروع کنید که آیا معامله‌گری در بازار فارکس برای من مناسب هست ؟
 

معاملات فارکس برای چه کسانی است ؟

اگر شما یک معامله‌گر با تجربه هستید احتمالا از حرکات سریع بازار فارکس لذت می‌برید. همچنین نقدینگی این بازار بسیار بالاست که شرایط راحتی برای ورود یا خروج از معامله ایجاد میکنه. و اغلب هزینه تراکنش کمتری را در این بازار پرداخت می‌کنید.
با این حال ، بی ثباتی در بازار فارکس باعث میشه که هنگام معامله هر دارایی ، امکان ضرر وجود داشته باشه. همچنین این بازار راه یک شبه پولدار شدن نیست و میتونید در کنار بررسی ، مطالعه و تجربه ، به مهارت مورد نیاز برای معامله‌گری در این بازار دست پیدا کنید.
 

نکات کلیدی در انتخاب بروکر فارکس

طی یک بررسی در آوریل سال 2022 اعلام شد که در بازار فارکس روزانه 7.5 تریلیون دلار معامله انجام می‌شود. اما این بدان معنا نیست که هر بروکری در این بازار از قوانین پیروی می‌کند. برای جلوگیری از چنین عواقب جدی ، باید بدانید که یک کارگزار فارکس چه شرایطی باید داشته باشد یا به عنوان مثال چه رگوله هایی دارد.
 
چه نکاتی را برای انتخاب بروکر باید بررسی کرد؟
 
واریز و برداشت : واریز و برداشت بی دردسر یکی از جنبه های مهم انتخاب یک بروکر است. فارکس یک محیط معاملاتی سریع است و نباید برای فرایند واریز و برداشت روزها منتظر بمانید. پس بروکری انتخاب کنید که امکان واریز و برداشت راحت و بی دردسری را فراهم کند.
 
هزینه تراکنش : شما میتوانید ماهرترین معامله‌گر جهان باشید اما هزینه های تراکنش بالا بازدهی شما را کم کند. یک بروکر در انجام معاملات از شما کمیسیون یا کارمزد می‌گیرد. مطمئن شوید که قبل از انجام معامله از میزان کمیسیون ها اطلاع دارید. همچنین شفافیت یک کارگزار در ارائه کمیسیون و کارمزد ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
پلتفرم معاملاتی : بسیاری از بروکرهای فارکس به شما یک پلتفرم قابل دانلود ارائه میکنند که می‌توانید آن را بر روی کامپیوتر شخصی یا گوشی همراه خود نصب کنید و امکان دسترسی به بازارها را داشته باشید و به تحلیل و بررسی بپردازید. پلتفرم با تکنولوژی بالاتر و استفاده ساده تر می‌تواند شرایط معاملاتی را برای معامله‌گر بهتر کند.
 
تجربه کاربری : انجام معاملات سریع ، بی وقفه و شفاف نشان دهنده کیفیت ارائه خدمات می‌باشد که گاها طبق تجربه کاربر بدست می‌آید. یک معامله گر بهتر است بروکری را انتخاب کند که در ارائه خدمات کیفیت ضعیفی نداشته باشد.
 
پشتیبانی : پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات مشتریان نشانگر کیفیت یک بروکر خوب است. که می‌تواند عامل مهمی در وفادار نگه داشتن مشتریان باشد.
 
رگولیشن : رگولیشن یا رگوله یکی از نکات حیاتی در انتخاب بروکر است. بروکرها توسط نهادهای نظارتی رگوله یا مجوز دریافت می‌کنند که این نهادها تنظیم کننده قوانینی هستند برای حفاظت از سرمایه مشتریان و بهتر است بروکری را انتخاب کنید که از نهادهای معتبری رگوله دریافت کرده باشد. 

برای دریافت جدید ترین اخبار تلفن خود را وارد کنید.

درباره پرشین چارت:

آموزش تحلیل بازار های مالی شامل بازار بورس ، فارکس و ارز دیجیتال – آشنایی با انواع روش های تحلیل بنیادی – دانستنی های دنیای اقتصاد – روانشناسی بازار

فروشگاه:

کلیه‌ی حقوق سایت (پرشین چارت) محفوظ می باشد