پارابولیک

پارابولیک (Parabolic SAR)

پارابولیک یکی از اندیکاتور های معروف است که عمدتاٌ توسط معامله گران برای تعیین حرکت پیش رو بازار مورد استفاده قرار می گیرد.

این اندیکاتور توسط Welles Wilder سازنده اندیکاتور قدرت نسبی(RSI) منتشر گردید که می توانید از آن به صورت ساده در استراتژی های معامله گری خود استفاده کنید.  این اندیکاتور به صورت گرافیکی بر روی چارت تشکیل می شود به گونه ای که با توجه به حرکت قیمت نقطه هایی در بالا و یا پایین نمودار قیمت تشکیل می شود. این نقطه زمانی که روند صعودی باشد در پایین قیمت قرار می گیرد و زمانی که روند نزولی باشد در بالای قیمت قرار می گیرد.

تایید سیگنال های معامله نیز زمانی رخ می دهد که نقطه در قسمتی معکوس نسبت به نقاط قبل و در طرف دیگر قیمت ایجاد شود.

بسیاری از معامله گران نیز از این اندیکاتور برای تعیین حد ضرر خود  استفاده می کنند به این خاطر که حرکت در خلاف جهت را در این اندیکاتور نشانه بازگشت و تغییر حرکت روند می دانند.


پارابولیک

توجه داشته باشید با این که اندیکاتور پارابولیک در بین معامله گران بسیار معروف می باشد ولی بهتر است در معاملات خود برای تایید سیگنال از چند اندیکاتور دیگر مشاوره بگیرید.

اغلب معامله گرانی که از اندیکاتور پارابولیک استفاده می کنند در کنار آن از اندیکاتورهایی دیگری مانند میانگین متحرک ، استوکاستیک، الگوهای شمعی و یا مواردی دیگر نیز استفاده می کنند.